Women/Men No Bulge No Hassle Waist Belt Adjustable Belts for Jean Pants Dresses No Buckle Stretch Elastic Invisible Waist Belt
Points:
Belt buckles, free belts, are not front things that cause extra pressure, don’t worry, belt buckles can poke you in the belly and make you uncomfortable.
No buckles, barely visible — no buckles, no buckles, no bumps on the sides, no frills, this pair of jeans has very low sides, like the way the buckles are under the shirt.
Elastic straps are long without buckles.Meet all the requirements of trousers.Elasticity provides a free movement to the limits of the pants, adjusting to the seat, standing, bending, and so on.
If it is too big or too small, too big or too small for you, just adjust it by lowering the metal standard, and you will get the right size.
Loose belts, trousers and jeans buttons and fashion accessories for clothes, down jackets, trench coats and sweaters.
Description:
The elastic band can be adjusted with you.Even if you have a big meal, you don’t need to read it.When you are sitting, there is no belt buckle on you.
It will cleanse your stomach so that you can breathe comfortably.If you’re allergic, you get a rash without the buckle!
features:
Color: black white rice white blue coffee light brown
Materials;Elastic belt pu
The width;3 cm
Package includes:
An elastic belt without buckles.
The belt can be adjusted to 55-125 cm














Additional information
| Brand Name | waist art |
|---|---|
| Department Name | Adult |
| Belts Material | Knitted |
| Origin | CN(Origin) |
| Gender | Unisex |
| Belt Width | 3cm |
| Pattern Type | Solid |
| Model Number | 56982 |
| Product category | belt |
| Color | Beige, Black, White, Dark Blue, Light Brown |
| Width | 3cm |
| Belt buckle modeling | square |
| Elastic waistband | Invisible elastic waistband |
| Applicable gender | Both men and women can |
| Applicable age group | adult |
| Material | imitation leathe |
| Suitable for season | Spring, autumn, winter and summer |
| Fastening mode | Snap |
| Popular element | Car suture |
| style | novel |
| Length (CM) | 55cm-120cm |







Reviews
There are no reviews yet.