BOBO BIRD Lovers Watches Wooden Timepieces Handmade Cork Strap Bamboo Women Watch Luxury in Box Custom Logo Drop Shipping
New Designs for you
Engraving available
Please buy LOGO and watch together when you place the orders, Your logo or messages can be engraved on watches dial, back and box.
Watch Brand: BOBO BIRD
Model: M11/M12
Watch Type: Bamboo Wristwatches
Style: Fashion and Casual
Mirror Material: Hardlex
Case Material: 100% Natural Bamboo
Weight: 23g and 19.5g (not include box weight)
Max Diameter: 44mm and 38mm







3ATM Water Resistance

Additional information
| Brand Name | BOBO BIRD |
|---|---|
| Style | Fashion & Casual |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Case Thickness | 10mm |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Model Number | W*M11M12 |
| Band Length | 25cm |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Dial Diameter | 42mm |
| Band Material Type | Leather |
| Case Shape | Round |
| Feature | Water Resistant |
| Band Width | 22mm |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
| Gender | lovers' |
| Water Proof | 3ATM Water Resistance |
| Great gifts | Greats gifts for couples |
| Case material | Natural Bamboo |
| Movement | High Quality Japan Movement |
| Box | Paper Gift Box |











Reviews
There are no reviews yet.