LIGE 2020 New Gold Watch Women Watches Ladies Creative Steel Women’s Bracelet Watches Female Waterproof Clock Relogio Feminino
Description:
– 100% New With Tag And High Quality;
– Top Brand Luxury High Quality Design Dial, Date Display Function;
– 3ATM / 30M Water Resistant (Support Cold Shower and Swim, do not operate watch when underwater, Do not support hot water);
– Date and Hours display
– High quality stainless steel strap
Specifications :
– Case Diameter: 41 mm
– Case Thickness: 12 mm
– Band Length: 240 mm
– Band Width: 20 mm
– Case Material: stainless steel
– Band Material: High quality stainless steel strap
Package Included:
– 1 x LIGE Watch
– 1 x LIGE Box



























Additional information
| Brand Name | LIGE |
|---|---|
| Movement | QUARTZ |
| Clasp Type | Hook Buckle |
| Case Material | Stainless Steel |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Style | Fashion & Casual |
| Band Width | 20mm |
| Case Shape | Round |
| Case Thickness | 12mm |
| Feature | luminous hands |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Model Number | LIGE 9993 |
| Band Length | 24cm |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Band Material Type | Stainless Steel |
| Dial Diameter | 41mm |
| Watch | Watches Top Brand Luxury |
| Gift Type | Holiday Festival Birthday Gift |
| Famous LIGE Watch | Women Gift |
| 2019 New watch women | Fashion Casual Sport |
| LIGE Watch | Watches Gift For |
| Place of Origin | Guangzhou, China Mainla |







Reviews
There are no reviews yet.