Hot!!! Self Calibrating Internet Timing Men Sports Watches Waterproof 100m Digital Watch Swimming Diving Wristwatch Montre Homme

Hot!!! Self Calibrating Internet Timing Men Sports Watches Waterproof 100M Digital Watch Swimming Diving Wristwatch Montre Homme
Basic information:
e-Tuning watch
The watch corrects and calibrates its time through the provided Time Calibrator software.The watch features below functions:
1.Calibrate time:for watch to receive time signal from Time Calibrator software to correct watch’s time,as well as to calibrator watch through the Time Calibrator software.
2. Correct time:for watch to receive time signal from Time Calibrator software to correct watch’s time
3.Automatic calendar adjustment between 2011-2099(year/month/day/hour/minute/second)



















1. We ship all of our items worldwide within 4-15days by sweden or swiss Post/ Hongkong Post/China
Post,the shipping way will depend on the total cost,Delivery Time is 22-45days
2. Sometimes it may take 4-7 weeks due to the strict custom Inspection.
3. Our price does not include taxes, VAT, or other hidden charges.
4.If you have any problem or special requirements on our transportation policy, Please contact
us and we will try our best to give you a Satisfactory solution.
1.Delivery in 22-45days,after your payment.
2.Not satisfied will return and we will give you a satisfactory answer as soon as possible.
3.100% real description
4.We will Unconditional refund if you not receive the item within 60 days after the payment
(Brazil is 120 days)
1. If you are satisfied with the items and our service,Please take one minute to leave us a
positive feedback with 5 stars, We will gladly do the same for you
2. Please do not hesitate to contact us to get a better solution before you leave a neutral or
negative feedback, We will provide you a best service
1. For any reason, you are not satisfied with the items, we accept returns and exchanges within
5 days after you received your item and you will only undertake the return shipping cost. We will
process your return request within 2-5 days after we receive the returned item.
2. If the item is defective, please tell us immediately in order for replacement or repairing. If a
replacement is not available, then a Unconditional refund will be
issued by the original payment method.
1. You can contact us by leaving us an message on aliexpress or email us
2. Our working schedule:
UNITED STATE : PM 6:00—AM 2:00
FRANCE : AM2:00—AM 10:00
SPAIN : AM 2:00—AM 10:00
GERMANY : AM 2:00—AM 10:00
AU : AM 12:00—PM 8:00
BRAZIL : PM 10:00—AM 7:00
RUSSIAN FEDERATION : AM 5:00—PM 2:00
3. We can respond Emails within 24 hours, within 36 hours on Weekend.
Additional information
| Item Type | Digital Wristwatches |
|---|---|
| Style | Sport |
| Feature | Repeater |
| Band Material Type | Resin |
| Case Shape | Round |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Dial Diameter | 46.0mm |
| Model Number | GVT |
| Clasp Type | Buckle |
| Brand Name | XONIX |
| Band Length | 25cm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Dial Window Material Type | Resin |
| Movement | Digital |
| Case Thickness | 15mm |
| Sport Type | Running Climbing Swimming |
| Water Resistance Depth | 100m |
| Dial Material Type | Stainless Steel |
| Listing year | New 2016 |
| Weight | 66g (Don't Contain Box) |
| Condition | New with tags |
| Element | Sports Dive Deporte Deportivo Sumergible Militar Chronographe |
| Items | Relogio Masculino Montre Homme Reloj Hombre Whatch Hodinky |
| Product | Sportklocka Armbanduhren Klockor Zegarki Meskie Uomo Orologi |
| Gender | Men |







Reviews
There are no reviews yet.