2020 Men Elastic Stretch Waist Belt Black Canvas Braided Small Elasticity Woven Leather Belt Wide Hot Metal Stretch Belt for Men
Style 1 size: Length: 105cm / 41.33inch,Width: 3.5cm / 1.38inch
Style 2 size: 110 x 3 cm/ 43.7 x 1.2 inch
100% New Brand With High Quality!
Friction resistance, anti-skidding, comfortable and durable.
Perfect for daily wearing or outdoor sports.
Material: Nylon(Small Elasticity)
Features: Convenient, Useful, Quick-drying, Breathable
Package Includes:1 x Belt
Style 2 size: 110 x 3 cm/ 43.7 x 1.2 inch
100% New Brand With High Quality!
Friction resistance, anti-skidding, comfortable and durable.
Perfect for daily wearing or outdoor sports.
Material: Nylon(Small Elasticity)
Features: Convenient, Useful, Quick-drying, Breathable
Package Includes:1 x Belt
Note: There are One Size available for the following listing. please allow 1-2cm differs due to manual measurement, thanks (All measurement in cm and please note 1cm=0.3937inch)















Additional information
| Brand Name | Noocuxuekon |
|---|---|
| Department Name | Adult |
| Belts Material | Knitted |
| Origin | CN(Origin) |
| Gender | MEN |
| Belt Width | 3.4cm |
| Style | Casual |
| Pattern Type | striped |
| Buckle Length | 4.5cm |
| Model Number | F163 |
| Buckle Width | 4cm |
| Elastic Belt | Fashion Style |
| Man Belt Buckle Style | Pin Buckle |
| Man Elastic Belt | Casual Style |
| Elastic Belt Color | Black |
| Belt Buckle Material | Zinc Alloy |








Reviews
There are no reviews yet.