Shock Resistant Digital Watches Outdoor Sport 3ATM Waterproof Alarm Clock Canlender Black Light Tough Structure

OMNI-DIRECTIONAL SHOCK ABSORPTION SYSTEM
Sturdy design for shock and fall protection
The whole watch adopts impact resistant structure design, the strap and case are made of high elastic rubber










Additional information
| Brand Name | TPW |
|---|---|
| Certification | RoHS |
| Case Material | Plastic |
| Origin | CN(Origin) |
| Band Length | 27cm |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Style | Sport |
| Movement | Digital |
| Clasp Type | Buckle |
| Case Shape | Round |
| Band Width | 22mm |
| Case Thickness | 14mm |
| Dial Window Material Type | Acrylic |
| Feature | Week Display |
| Model Number | K9012 |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Item Type | Digital Wristwatches |
| Dial Diameter | 45mm |
| Band Material Type | PU |







Reviews
There are no reviews yet.