New Reef Tiger/RT Luxury Rose Gold Watch Men’s Automatic Mechanical Watches Tourbillon Watches with Brown Leather Strap RGA8239















Additional information
| Brand Name | Reef Tiger |
|---|---|
| Water Resistance Depth | 5Bar |
| Origin | CN(Origin) |
| Clasp Type | Leather Deployment Bucket |
| Style | Fashion & Casual |
| Movement | Automatic Self-Wind |
| Band Length | 29cm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Feature | Water Resistant |
| Model Number | RGA8239PB |
| Case Shape | Round |
| Band Width | 22mm |
| Case Thickness | 11mm |
| Dial Window Material Type | Sapphire Crystal |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Dial Diameter | 40mm |
| Band Material Type | Leather |
| Item Type | Wristwatches |
| Condition | New with tags |
| Dial Display | Analog |
| Gender | Men |







Reviews
There are no reviews yet.