Fashion Waterproof Men Boy LCD Digital Stopwatch Date Rubber Sport Wrist Watch Electronic Wrist Clock Masculino Montre homme
Luxury Men Analog Digital Military Sport LED Waterproof Wrist Watch
Watch property:
-
Movement: Digital
-
Style: Sport
-
Surface Material: Acrylic
-
Dial Material: Acrylic
-
Display: Digital
-
Strap Material: Silicone
Features:
-
Condition: 100% Brand new
-
Case
Material: High quality PC. -
Band
Material: Silicone/Rubber. -
Movement:
Precise JP quartz movement. -
Water
Resistant: 5 ATM, Also for shower, swimming and <50m diving.(Pls don’t press
any key under water)
Specification(Approx):
-
Case
Diameter: 5.5 cm -
Case
Thickness: 1.50 cm -
Min.
Wrist Circumference: 17.5 cm -
Max.
Wrist Circumference: 22.5 cm -
Band
Length: 24 cm -
Band
adjustable: Yes
Package Content:
-
1 x Sports Watch

















Additional information
| Brand Name | Eillysevens |
|---|---|
| Certification | NONE |
| Case Material | Rubber |
| Origin | CN(Origin) |
| Band Length | 24cm |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Style | Sport |
| Movement | Digital |
| Clasp Type | Buckle |
| Case Shape | Round |
| Band Width | 20mm |
| Case Thickness | 12mm |
| Dial Window Material Type | Glass |
| Feature | None |
| Model Number | UZ720 |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Item Type | Digital Wristwatches |
| Dial Diameter | 45mm |
| Band Material Type | Silicone |
| Dropshipping | Yes |







Reviews
There are no reviews yet.