Fashion Luxury Strap Diamond Belt Western Crystal Studded Belt Cowgirl Cowboy Rhinestone Belt For Women Men Jean Cinto De Strass
Provide Service
For drop ship,
We could send the goods to your customers directly and will not leave information about us if you'd like to.And we also provide wholesale.Welcome to contact with us.
Product Details
Item: Western Rhinestone Belts
Material:Leather
Width: 1.5 inch
Color:Red/black/Pink/Gold/Colorful
Style: fashion
Suitable for : Men&Women.
Gift Fit for Family ,Friends, Boyfriend,Girlfriend,Thanksgiving, Valentine's Day,Awards, Employee benefits, all places, office benefits, housewarming, wedding, birthday, wedding, conference celebration, travel commemoration, anniversary celebration, awards commemoration, advertising promotion, , business gifts…..
Belt Size length :Measure from the Belt beginning to end.The measurement may have an error of 1-3 cm.
if you don't know how to choose the size ,welcome to contact with us.


-
How to choose the size:
-
Size 38 inch : fit for waist 28-29 inches
-
Size 42 inch : fit for waist 30-33 inches
-
Size 44 inch : fit for wasit 33-35 inches
-
Size 46 inch : fit for waist 35-37 inches
-
Size 48 inch : fit for waist 37-39 inches
-
Bigger size :Size 50 inch fit for waist 39-41 inches
-
Size 52 inch fit for waist 41-43 inches
-
Size 54 inch fit for waist 43-45 inches
-
Size 56 inch fit for waist 45-47 inches
-
-
-
Note : It is fit for waist size ,not pants sizeif you want more bigger size ,welcome to contact with us -
This items will be same as the following photos:




















































































Additional information
| Style | Casual |
|---|---|
| Department Name | Adult |
| Belts Material | PU |
| Origin | CN(Origin) |
| Gender | Unisex |
| Belt Width | 3.8cm |
| Pattern Type | Solid |
| Buckle Length | 9cm |
| Model Number | 002 |
| Item Type | Belts |
| Buckle Width | 8cm |
| Tyle | Rhinestones Belt women men |
| item | Studded Belt for Women men |
| item 1 | Rhinestone concho belt |
| item 2 | Crystal belt |
| item 3 | Diamond belt |
| item 4 | Luxury Strap belt |







Reviews
There are no reviews yet.