CRRJU Luxury Fashion Woman Bracelet Watch Women Casual Waterproof Quartz Ladies Dress Watches Gift lover Clock relogio feminino
Specifications:
Dial Diameter: 41mm
Case Thickness:9mm
Watch Length:24cm
Band Width: 20mm
Water Resistance:3Bar
Features:
Function: Auto date calendar window.
Movement: quartz movement (Japan Made)
Mirror Material:Hardlex
WATERPROOF :HANDWASH, SWIMMING, NO PROBLEM ! Perfect for all kind of business, casual, indoor activities or daily use. NOTE: Please DO NOT press any buttons in the water or wear this watch for longtime underwater activities – such as diving, ect.
12-months movement guarantee















Additional information
| Brand Name | CRRJU |
|---|---|
| Movement | QUARTZ |
| Certification | CE |
| Clasp Type | Hook Buckle |
| Origin | CN(Origin) |
| Case Material | Stainless Steel |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Style | Fashion & Casual |
| Band Width | 20mm |
| Case Shape | Round |
| Case Thickness | 9mm |
| Feature | Water Resistant |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Model Number | 2161 |
| Band Length | 24cm |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Band Material Type | Stainless Steel |
| Dial Diameter | 41mm |
| color | 7 color for you |
| women cool watches | holiday slim watches |
| wristwatches for women | lover unisex watches |
| dress party watches | waterproof |
| reloj hombre | relogio femino |






Reviews
There are no reviews yet.