Spanish Talking Watch for the Blind and Elderly Electronic Sports Speak Watches
SpanishTalking Watch for The Blind And Elderly Electronic Sports Speak Watches
* Battery Include.
1 Spanish voice timekeeping function of time
2 alarm function
3 can be set or cancel the whole point of voice broadcast
Suitable for the Blind and Elderly and Visually Impaired People









Additional information
| Style | Sport |
|---|---|
| Movement | QUARTZ |
| Case Material | Plastic |
| Water Resistance Depth | No waterproof |
| Origin | CN(Origin) |
| Clasp Type | Buckle |
| Case Thickness | 16mm |
| Dial Window Material Type | Plastic |
| Model Number | 697-TS |
| Band Length | 23cm |
| Dial Diameter | 45mm |
| Band Material Type | Rubber |
| Case Shape | Round |
| Feature | Repeater |
| Band Width | 18mm |
| Gender | Unisex |
| Item Type | Quartz Wristwatches |







Reviews
There are no reviews yet.