SKMEI Luxury Brand Mens Watches Swim 50m LED Digital Sport Watch Men Fashion Casual Clock Men Wristwatches Relogio Masculino
SKMEI Luxury Brand Mens Watches Swim 50m LED Digital Sport Watch Men Fashion Casual Clock Men Wristwatches Relogio Masculino

















100% New high quality
Model: SKMEI 1257
LED Digital Display
Week,Date,Calendar Day Display
Display time in numbers indicate the hour, minutes and seconds
Alarm clock function included
Stop watch function included
Countdown function included
Style: Sport,Runing,Cycling,Swim
Four buttons to control different functions
Imported PC Case PU band
12/24 hour mode
Band material: PU
Gender: Men
Dial diameter: 5.0cm
Strap length: 26.5 cm
The waterproof depth is up to 5Bar,Can Swim With It (Please Don't Press Any Key Underwater)
if you need gift box , pls go to below link to buy:
Additional information
| Item Type | Digital Wristwatches |
|---|---|
| Feature | LED Display |
| Movement | Digital |
| Band Length | 26.5cm |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Style | Sport |
| Model Number | casual sport watch 1257 |
| Gender | Men |
| Case Material | Plastic |
| Case Shape | Round |
| Water Resistance Depth | 5Bar |
| Band Material Type | PU |
| Clasp Type | Buckle |
| Case Thickness | 15mm |
| Dial Diameter | 50mm |
| Brand Name | Skmei |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Band Width | 22mm |
| Color | Black,Blue,Army Green |








Reviews
There are no reviews yet.