PAGANI DESIGN Men’s Mechanical Watch GMT Stainless Steel 40MM Automatic Watch 100M Waterproof Sapphire glass Clock Montre Homme



























Additional information
| Brand Name | PAGRNE DESIGN |
|---|---|
| Water Resistance Depth | 10Bar |
| Origin | CN(Origin) |
| Clasp Type | Folding Clasp with Safety |
| Style | Business |
| Movement | Automatic Self-Wind |
| Band Length | 22cm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Model Number | PD-1662 |
| Case Shape | Round |
| Band Width | 20mm |
| Case Thickness | 12.5mm |
| Dial Window Material Type | Sapphire Crystal |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Item Type | Mechanical Wristwatches |
| Dial Diameter | 40mm |
| Band Material Type | Stainless Steel |
| pagani design 40mm | PD-1662 upgrade the new gold-black GMT mechanical watch |
| Stainless steel watch | Wear-resistant mirror stainless steel |
| Sapphire crystal watch | Scratch-resistant and anti-reflective sapphire crystal mirror |
| Automatic date | Enlarge the date for easy viewing |
| Stainless steel gold bracelet | Comfortable to wear, suitable for skin, soft |
| Transparent bottom case | Highlight the aesthetics of mechanical movement |
| Ceramic ring | Ceramic unidirectional rotating bezel with liquid metal surface |
| Gradient dial | Luminous dial hour hand |
| Apply to | Leisure sport. Business, party, gift |
| Place an order and ship immediately | Perform multiple inspections before shipment |
| Service-oriented | Please contact customer service if you encounter problems |
| Watch nouns 1 | smart watch watch for men reloj hombre |
| Watch nouns 2 | pagani watch montres mecaniques |
| Watch nouns 3 | men mechanical wristwatch relojes para hombre |
| Watch nouns 4 | automatic watch orologio uomo erkek kol saati |
| Watch nouns 5 | luxury watch san martin nh35 men watch |
| Watch nouns 6 | zegarek meski mechanical watch steeldive |







Reviews
There are no reviews yet.