OUPINKE Men Mechanical Watch Luxury Automatic Watch Leather Sapphire Waterproof Sports Moon Phase Wristwatch Montre homme

OUPINKE 3189
⌚ TOP quality, service life more than 10 years: This watch adopts Import movement – automatic mechanical self-winding process, composed of 21 rubies. Classic craft never goes out of style.f-winding process, composed of 21 rubies. Classic craft never goes out of style.
⌚ Comfortable wearing: Leather strap watches use high-quality cow embryos for synthesis, running-in and waxing. Keep the watchband shiny, flexible, breathable and comfortable to wear. You will be amazed by the unique quality luster.
⌚ A swimming watch: The watch is waterproof 50 meters, can be used for swimming, car wash, etc. Be careful not to use hot water or steam or diving.
⌚ Best service: Package includes European Pringles top grade box+ wiper cloth + table tuner. We offer a 1-year free warranty as well as a return and replacement service for no reason.














Additional information
| Brand Name | Oupinke |
|---|---|
| Water Resistance Depth | 5Bar |
| Origin | CN(Origin) |
| Clasp Type | Push Button Hidden Clasp |
| Style | Business |
| Movement | Automatic Self-Wind |
| Band Length | 20cm |
| Case Material | Tungsten Steel |
| Feature | Week Display |
| Model Number | 3189 automatic watch men |
| Case Shape | Round |
| Band Width | 12mm |
| Case Thickness | 40mm |
| Dial Window Material Type | Sapphire Crystal |
| Boxes & Cases Material | Leather |
| Item Type | Mechanical Wristwatches |
| Dial Diameter | 40mm |
| Band Material Type | Leather |







Reviews
There are no reviews yet.