Minimalist Classic Quartz Watch Student Couple Stylish Spire Glass Belt

Description:
100% new and high quality.
This is a great gift for your children, your relatives and your friends.
Stylish, very suitable for all occasions.
Special dial design has attracted the attention of buyers.
Amazing watch,Precise exercise.
Rugged stainless steel back cover.
Accurate time and keeping good time.
Specification:
Case Material: Alloy
Movement: Quartz
Style: Fashion
Strap material: imitation leather
Case thickness: 9 mm
Product type: Quartz Watches
Size and weight:
watch length: Small size =23cm,Large size =23cm
Dail diameter: Small size =4cm,Large size=3.2cm
Band width: Small size =1.6cm,Large size = 2.0cm
Specifications:
Stylish, very suitable for all occasions.
Special dial design has attracted the attention of buyers.
Amazing watch,Precise exercise.
Rugged stainless steel back cover.
Accurate time and keeping good time.
Package Included:
1x Quartz Watches
Notes:
Please allow 1-3mm error due to manual measurement. pls make sure you do not mind before you bid.













Additional information
| Style | Fashion & Casual |
|---|---|
| Movement | QUARTZ |
| Case Material | Tungsten Steel |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Origin | CN(Origin) |
| Clasp Type | Leather Deployment Bucket |
| Case Thickness | 9mm |
| Band Length | 23cm |
| Dial Diameter | 3.2mm |
| Band Material Type | Leather |
| Case Shape | Round |
| Feature | None |
| Band Width | 1.6mm |
| Support | Drop shipping/Wholesale |
| Color | As picture show |
| Size | As shown |
| Gender | Unisex |







Reviews
There are no reviews yet.