Large Capacity Wallet Women PU Leather Purse Female Long Wallet Fashion Ladies Coin Purse Hasp Card Holders Casual Clutch Purse
Specifications:
Material: PU leather
Wallet Size: 18.8*10.5*1.8cm
Package include: 1 x Women’s Bifold Long Wallet
SOFT PU LEATHER:
Made of high-quality PU leather. Very comfortable touching and durable material, a long wallet which is simple, stylish and elegant.
LARGE CAPACITY:
1 photo holder, 11 card slots, 2 cash compartments, 2 zipper pocket. Enough room to carry your credit cards, ID card, bank card, business card, cash, coins and checkbook in this wallet.
BEST GIFT:
For the fashion design and exquisite workmanship, this women wallet will be a great birthday gift, Christmas, New Year, Mother’ Day, Valentines Thanksgiving Day gift for any women/girls.
WALLET SIZE:
Minimalist wallet is about 18.8 x 9.8 x 2 cm (LxWxH), weight – about 0.12kg. Comfortable size for you to simply hold it on hand as a clutch wallet or easy put it in a bag.
















Additional information
| Main Material | PU |
|---|---|
| Origin | CN(Origin) |
| Wallet Length | Long |
| Item Weight | 0.12kg |
| Lining Material | Polyester |
| Item Height | 2cm |
| Pattern Type | Solid |
| Style | Lady |
| Interior | Cell Phone Pocket |
| Item Width | 9.8cm |
| Gender | WOMEN |
| Item Length | 18.8cm |
| Item Type | Wallet |
| Closure Type | Zipper & Hasp |
| Wallets | Standard Wallets |
| Decoration | Button |







Reviews
There are no reviews yet.