GEMVIE Wool Felt Wide Brim Black Fedora Hat For Women/Men New Fashion Striped Removable Feather
Fedora hat
by GEMVIE
Material:100% wool felt, brim: 8cm, size:56-58cm.
Classic design with feather make you so fashion, elegant and charming
Warm and soft to wear for spring,autumn and winter.Perfect for casual,wedding, shopping,tea parties, church,race day events or any outdoor activities.
Packing with INFALTABLE BAG
Gender:Women/Men

















Additional information
| Brand Name | gemvie |
|---|---|
| Origin | CN(Origin) |
| Gender | MEN |
| Material | Wool |
| Department Name | Adult |
| Model Number | G20FMZ678 |
| Item Type | Fedoras |
| Style | Casual |
| Pattern Type | Solid |
| Color | Black |
| Season | Spring/Summer/Autumn/Winter |
| Hat Size | 56-58cm |
| Hat Brim | 8 cm |
| Sale mode | Retail/drop shipping/wholesale |
| Net Weight | 138 g |
| Crown Height | 11cm |







Reviews
There are no reviews yet.