Eudora Harmony Ball Pendant Jewelry Copper Metal Angel Caller Pendant with 20MM Chime Ball Baby Sound Mexcain Bola Xmas Gift
Eudora Harmony Ball Pendant Jewelry Copper Metal Angel Caller Pendant with 20MM Chime Ball Baby Sound Mexcain Bola Xmas Gift









20MM cage+ 30 inch Chain(76CM)




HARMONY BOLA is a range of attrctive pendants designed for pregnant mums to wear low over their bellies. The pendant has a soothing melody chime that will pacify baby after birth.
-
HARMONY bola or Angel caller will make a nice sound after shaking.
-
Choose from eight options: footprint, green and silver casing, pink and silver casing, red and silver casing, silver and silver casing, blue and silver casing, yellow and silver casing, silver heart pendant.
-
This beautiful handcrafted pendant makes a beautiful gift for any mum-to-be and can be worn before and long after baby is born.
-
The Bola Musical Pregnancy Pendant is more than just a necklace, it helps to bond mother and baby and keep baby comforted from 20 weeks pre-birth until well after birth.
-
The necklace can also be used as a nursing necklace as baby can play with the pendant keeping baby awake to nurse.
Additional information
| Brand Name | Eudora |
|---|---|
| Origin | CN(Origin) |
| Gender | Unisex |
| Model Number | K140N20 |
| Compatibility | no |
| Function | Decoration and relax |
| Item Type | Pendants |
| Pendants Type | slide |
| Shapepattern | Ball |
| Style | TRENDY |
| Fine or Fashion | Fashion |
| Material | Metal |
| Theme | Baby & pregnancy mommy |
| Conditions | 100% Brand New Angel Caller Eudora Harmony Bola |
| Locket cage size | 20mm |
| Metals Type | Silver Plated |
| Chain length | 30 inch /76 cm |
| bell size | 20 mm |
| Bell pendant | Sound is ringing. The bell ball clean and shiny |







Reviews
There are no reviews yet.