CURREN Reloj Mujer Fashion Dress Ladies Bracelet Watches Womens Quartz Stainless Steel Band Wristwatch Hot Gift Women’s Watch
Specifications:
Dial Diameter:30mm
Case Thickness:8mm
Watch Length:20cm
Band Width:8mm
Water Resistance:3Bar
Features:
Movement:Time Module quartz movement (Japan Made)
Mirror Material:Hardlex
12-months movement guarantee
Components Included:
1 Watch
Kindly Notice:
The watch waterproof 3bar can use to wash hand without hot/warm water, can't take shower, bath, swim etc




























Additional information
| Movement | QUARTZ |
|---|---|
| Case Material | Alloy |
| Clasp Type | Bracelet Clasp |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Style | Fashion & Casual |
| Feature | Water Resistant |
| Model Number | 9012 |
| Band Material Type | Stainless Steel |
| Band Width | 8mm |
| Band Length | 20cm |
| Case Thickness | 8mm |
| Dial Diameter | 30mm |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Case Shape | Round |
| Brand Name | Curren |







Reviews
There are no reviews yet.